Mürcie İnancı ve İslam Ümmeti Üzerindeki Kötü Tesirleri

Sefer bin Abdurrahman el-Havali

Kitabı okumak veya indirmek için Mürcie İnancı ve İslam Ümmeti Üzerindeki Kötü Tesirleri çevrimiçi kayıt olmalısın

DİL TÜRK
TARİH SONU 2019-06-29
DOSYA FORMATI 11,57 MB
ISBN 6059612654
FİYAT ÜCRETSİZ

KİTAP AÇIKLAMASI

Peygamberimiz Muhammed (s.a.v) İslam dininin tüm incelik esaslarını, emirlerini ve yasaklarını ashabına öğretmiş ve peygamberlik görevini hakkıyla tam bir şekilde yerine getirdiğine yüzbin sahabesini şahit tutmuştur. Sahabeler ise kendinden sonra gelen tabiine İslam dinini en güzel şekilde öğretmeye çalışmıştır. Fakat diğer ümmetlerin başına gelen bozulmalar İslam ümmetinin içinde de kendini göstermeye başlamış ve ortaya İslam dininin öğretilerine karşı olan fikirler ortaya atılmaya başlamıştır. Bu gruplardan bir tanesi de Mürcie fırkasıydı. Bu grup sahiplerinin görüşleri İslam ümmetinin içerisinde o kadar çok etkisi olmuştu ki, bu fırkanın görüşleri günümüze kadar gelmiş, fikirlerimize ve yaşantılarımıza etki etmiştir. Ne yazık ki cennet yollarını tıkayan ve cehennem yollarını açan bu batıl inancı anlatan çok az İslam alimi kalmıştır. İşte bu alimlerden biri olan Prof. Sefer bin Abdurrahman el-Havali kardeşimiz bu mürcie inancını tanıtmaya çalışmak üzere bu doktora tezini İslam ümmetine kazandırmıştır. Allah Teala kendisinden razı olsun onu ve bizleri tevhid üzere Müslüman olarak kendi katına alsın.

...Videomuzu Beğenmeyi ve Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın ... Mürcie İnancı ve İslam Ümmeti Üzerindeki Kötü Tesirleri ... . !!!
-Videoyu daha fazla insana ulaşması için (Trendlere sokmak için) yapmanız gerekenler... Bu gruplardan bir tanesi de Mürcie fırkasıydı. Bu grup sahiplerinin görüşleri İslam ümmetinin https://www.maksatkitap.com/urun/murcie-inanci-ve-islam-ummeti-uzerindeki-kotu-tesirleri. Sefer bin Abdurrahman el-Havali. Peygamberimiz Muhammed (s. a. v) İslam dininin tüm incelik esaslarını, emirlerini ... Mürcie İnancı ve İslam Ümmeti Üzerindeki Kötü Tesirleri ... . a. v) İslam dininin tüm incelik esaslarını, emirlerini ve yasaklarını ashabına öğretmiş ve peygamberlik görevini hakkıyla tam bir......