Sermaye Yapısı ve Sermaye Yapısı Teorileri

Fatih Yiğit

Kitabı okumak veya indirmek için Sermaye Yapısı ve Sermaye Yapısı Teorileri çevrimiçi kayıt olmalısın

DİL TÜRK
TARİH SONU 2016-04-30
DOSYA FORMATI 11,23 MB
ISBN 6053203872
FİYAT ÜCRETSİZ

KİTAP AÇIKLAMASI

Finans yöneticileri tarafından verilen en önemli kararlardan biri olan sermaye yapısı kararları, araştırmacıların üzerinde oldukça fazla durdukları bir konu olmuş ve böylelikle sermaye yapısı çalışmaları güncelliğini hiç yitirmemiştir. Bir şirketin sermaye yapısının ne olması gerektiği, işletme finansının en zor sorularından biri olarak durmaktadır.Sermaye yapısı ile ilgili pek çok çalışma olmasına rağmen sermaye yapısı teorilerinin karşılaştırmalı olarak incelendiği, ampirik çalışmalarda ulaşılan sonuçlara göre bu teorilerin zayıf yönlerinin vurgulandığı çok fazla çalışma olmaması bu kitabın hazırlanmasında motive edici olmuştur.Kitabın içeriği, hem lisans düzeyindeki öğrencilere kolay anlaşılır teorik bilgi sağlamak hem de yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilere teorik bilginin yanında çalışmalarını tasarlamalarını kolaylaştıracak bir kılavuz sunmak amacına uygun olarak hazırlanmıştır. Teorik bilgiler, okuyanı bilgi yükü altında boğmadan sadece gerekli olanı sunmak ve benzerleri karşılaştırarak konuyu netleştirmek üzere kaleme alınmıştır.

...ye Yapısı Teorileri ve. 16.80 TL. Sermaye Yapısı ve Firmalar Açısından Önemi 1 ... Sermaye Yapısı ve Sermaye Yapısı Teorileri | bkmkitap.com ... .2. Modern Sermaye Yapısı Teorileri. İkinci Bölüm Sermaye Yapısını Etkileyen Faktörler 2.1. 20.01 TL. Sermaye yapısı ile ilgili pek çok çalışma olmasına rağmen sermaye yapısı teorilerinin karşılaştırmalı olarak incelendiği ampirik çalışmalarda ulaşılan sonuçlara göre bu teorilerin zayıf... 20.70 TL. Sermaye yapısı ile ilgili pek çok çalışma olmasına rağmen sermay ... Sermaye yapısı teorileri ve imkb de ampirik bir çalışma... ... ... 20.70 TL. Sermaye yapısı ile ilgili pek çok çalışma olmasına rağmen sermaye yapısı teorilerinin karşılaştırmalı olarak incelendiği, ampirik çalışmalarda ulaşılan sonuçlara göre bu teorilerin zayıf... Fi-nans teorisine göre sermaye yapısı bir işletmenin sermaye maliyetini ve piyasa değerini etkilemek-tedir. Anahtar Kavramlar: Sermaye Yapısı, Karlılık, Tekstil Sektörü. Sermaye yapısı teorisini, finansal yönetimle ve şirketlerin sermayelerini artırmaya ve piyasa değerini yükseltmeye çalıştıkları yöntemlerle ilişkili olarak keşfederler. Birinci Bölüm Sermaye Yapısı ve Modern Sermaye Yapısı Teorileri 1.1. Üçüncü Bölüm Türkiye'de Sermaye Yapısını Etkileyen Faktörler Üzerine Uygulama 3.1. 18.40 TL. Sermaye yapısı ile ilgili pek çok çalışma olmasına rağmen sermaye yapısı teorilerinin karşılaştırmalı olarak incelendiği, ampirik çalışmalarda ulaşılan sonuçlara göre bu teorilerin zayıf... Bir şirketin sermaye yapısının ne olması gerektiği, işletme finansının en zor sorularından biri olarak durmaktadır. Sermaye yapısı ile ilgili pek çok çalışma olmasına rağmen sermaye yapısı teorilerinin... 19 TL. Sermaye Yapısı ve Firmalar Açısından Önemi 1.2. Modern Sermaye Yapısı Teorileri. İkinci Bölüm Sermaye Yapısını Etkileyen Faktörler 2.1. 17.80 TL. Sermaye Yapısı ve Firmalar Açısından Önemi 1.2. Modern Sermaye Yapısı Teorileri. İkinci Bölüm Sermaye Yapısını Etkileyen Faktörler 2.1. Modern sermaye yapısı teorileri ise işletmelerin sermaye yapısı kararlarını ilgilendiren farkları bulmaya yönelik geliştirilmiş teorileri olarak ifade edilmektedir (İskenderoğlu vd., 2012:296). 21.16 TL. Sermaye yapısı ile ilgili pek çok çalışma olmasına rağmen sermaye yapısı teorilerinin karşılaştırmalı olarak incelendiği, ampirik çalışmalarda ulaşılan sonuçlara göre bu teorilerin zayıf... ...işletme finansının en zor sorularından biri olarak durmaktadır.
Sermaye yapısı ile ilgili pek çok çalışma olmasına rağmen sermaye yapısı teorilerinin karşılaştırmalı olarak incelendiği, ampirik... Bir şirketin sermaye yapısının ne olması gerektiği, işletme finansının en zor sorularından biri olarak durmaktadır.Sermaye yapısı ile ilgili pek çok çalışma olmasına rağmen sermaye yapısı teorilerinin... Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Modern Sermaye Yapısı Teorileri ve Sermaye Yapısını. Mağaza: kitapzen. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Birinci Bölüm Sermaye Yapısı ve Modern Sermaye Yapısı Teorileri 1.1. Üçüncü Bölüm Türkiye'de Sermaye Yapısını Etkileyen Faktörler Üzerine Uygulama...