Küreselleşme-Yerelleşme Dikotomisinde Yerel ve Bölgesel KalkınmaKamu Yönetimi Perspektifi

Doç. Dr. Mustafa Ökmen

Kitabı okumak veya indirmek için Küreselleşme-Yerelleşme Dikotomisinde Yerel ve Bölgesel KalkınmaKamu Yönetimi Perspektifi çevrimiçi kayıt olmalısın

DİL TÜRK
TARİH SONU 2013-05-20
DOSYA FORMATI 12,91 MB
ISBN 6055145071
FİYAT ÜCRETSİZ

KİTAP AÇIKLAMASI

Küreselleşme, bölgeselleşme ve yerelleşme dinamiklerinin ve bu bağlamda ortaya çıkan fırsatlar ve tehditlerin çevrelediği bir dünyada yaşıyoruz. Geleneksel yönetim anlayışından daha katılımcı bir yönetime doğru evrilen kamu yönetimi ile işletme yönetimlerinin giderek birbirine yakınlaştığı bu süreçte, küresel olanın karşısında yerel değerlerin, çabaların önem kazandığı ve öne çıktığı görülüyor. Dünyadaki bu hızlı değgişme ve gelişme, yaşanan hızlı kentleşme, toplumlardaki mevcut bütün anlayışları, kurumsal yapıları ile ilişkileri derinden etkilemektedir. Ekonomik, sosyal, kültürel ve idari olmak üzere birçok alanda görülen bu yeni anlayış ve yapılanmalar, daha önce var olan tarım ve sanayi toplumlarından çok farklı anlayış ve değerleri ön plana çıkarmaktadır. Bir yandan transnasyonel nitelikte yapılanmalar sürerken diğer yandan küreselleşen bir dünyada yerelliğin hiçbir zaman önemini yitirmediği, tam tersine ağırlığını artırdığı ve bu iki gelişme eğiliminin birbirlerini tamamladığı yönündeki düşünceler yaygınlaşmaktadır.

...timi perspektifi / Mustafa Ökmen, Uluç Çağatay, Ayça Berna Görmez ... Küreselleşme-Yerelleşme Dikotomisinde Yerel ve Bölgesel Kalkınma ... .

Bu kitap, yerel-bölgesel kalkınma konseptlerini teoriden pratiğe irdelemektedir. olan değişim ve dönüşümün anlaşılmasına, kamu yönetimi perspektifinden mütevazi bir katkıyı amaçlamaktadır.

. Ana sayfa/Genel Konular - Diğer/Genel Konular/Küreselleşme - Yerelleşme Dikotomisinde Yerel ve Bölgesel Kalkınma. Dr. Mustafa Ökmen kitapları arasında yer alan Küreselleşme-Yerel ... (DOC) YERELLEŞME-KÜRESELLEŞME... - Academia.edu ... . Dr. Mustafa Ökmen kitapları arasında yer alan Küreselleşme-Yerelleşme Dikotomisinde Yerel ve Bölgesel Kalkınma Kamu Yönetimi Perspektifi yeni kitabı hakkında merak edilenlerden... : 2,31 TL. Gelince Haber Ver. Küreselleşme - Yerelleşme Dikotomisinde Yerel ve Bölgesel Kalkınma Hakkında Bilgiler. Türü: Üniversite İktisat Kitapları. Sayfa Sayısı: 295. Bu kitap, yerel-bölgesel kalkınma konseptlerini teoriden pratiğe irdelemektedir. realize olan değişim ve dönüşümün anlaşılmasına, kamu yönetimi perspektifinden mütevazi bir katkıyı amaçlamaktadır. 18 TL. Özellikle, küreselleşme, bölgeselleşme ve yerelleşme dinamikleri çerçevesinde yeni süreçlerde realize olan değişim ve dönüşümün anlaşılmasına, kamu yönetimi perspektifinden mütevazi bir......